Falatnyi darabokra vágjuk a csirkehúst, fűszerezzük sóval és borssal. Nagyobb serpenyőben hevítsük fel az olajat és süssük a csirkét aranybarnára (kb. 5 perc). Szűrőkanállal tegyük félre a húst.
A felkockázott szalonnát helyezzük a serpenyőbe és süssük ropogósra. Szűrőkanállal ezt is szedjük ki.
Tegyük a serpenyőbe a hagymát és alacsony lángon dinszteljük, kb. 8-10 percig, amíg a hagyma megpuhul, a végén nyomjuk rá a fokhagymát és még 1 percig dinszteljük. Közepes lángon állandó kevergetés mellett pirítsuk meg benne a rizst.
Öntsük bele a bort, gyöngyözve főzzük pár percig. Közben forraljunk fel 2 l vizet és morzsoljunk bele egy leveskockát, ez lesz az alaplé.
Merőkanalanként adjuk hozzá állandó keverés mellett az alaplevet, kb. 8-10 percen át ismételgetjük, majd hozzáadjuk a zöldborsót, és még kb. 10 percig adagoljuk hozzá az alaplevet, amíg a rizs fel nem veszi azt.
Adjuk hozzá a húsokat és keverjük el.
A serpenyő alatt zárjuk el a lángot és adjuk hozzá a vajat, a petrezselymet, valamint a citrom reszelt héját és levét.